David Púchovský (*1990, Bratislava) bol súčasťou najväčšieho vydavateľstva na Slovensku Ringier Axel Springer od roku 2010, keď v ňom začal pôsobiť na online oddelení ako študent žurnalistiky Univerzity Komenského. Po ukončení magisterského štúdia nastúpil do redakcie Nového Času na pozíciu redaktora úvodných dvoch strán denníka pod názvom Téma dňa. Dva roky sa venoval domácim a zahraničným aktualitám vrátane najexkluzívnejších tém.

Ako prvý slovenský novinár napríklad vyspovedal Slovákov bojujúcich na Ukrajine; dostal sa k oficiálnym dokumentom potvrdzujúcich vlastníctvo vily na Bahamách Juraja Širokého a získal aj jej fotografie; v zahraničí našiel Nemca, ktorý v roku 1999 takmer pri autonehode zabil speváka Joža Ráža, a Holanďana, ktorého sa v roku 1990 pokúsili zavraždiť prví doživotne odsúdení slovenskí väzni; spravil po rokoch prvý rozhovor s Mikulášom Černákom; strávil niekoľko dní na Kryme tesne pred jeho anexiou Ruskom; dostal sa do bratislavskej mešity a v neposlednom rade vypátral v Maďarsku a v Paname tri unesené slovenské deti.

O tejto knihe a materiáloch, ktoré sa do nej nezmestili informuje na webe www.unesene.sk. Z redakcie sa v septembri 2015 rozhodol na vlastnú žiadosť pre pracovnú vyťaženosť odísť a zakotviť mimo médií. V súkromí je predsedom prvého európskeho fanklubu tímu hokejovej NHL Colorada Avalanche, prostredníctvom ktorého organizuje každoročné zájazdy do USA – www.eurolanche.com.